01.04.2015

Zapach Torunia, czyli mydło z pyłkiem kwiatowym Elko

Elko, to nasza polska marka, produkująca ręcznie robione mydła naturalne, z siedzibą w Toruniu.

Podczas mojego zimowego spacery (czyt. Zimowy spacer pełen naturalnych dobroci), skusiłam się na mydło z pyłkiem kwiatowym. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Mydełko pachnie nie kwiatami, lecz miodem. A pyłek kwiatowy jest zanurzony w mydełku. Zapach jest subtelny i apetyczny. Ja lubię miód, więc marka Elko trafiła w mój gust. 

Z niecierpliwością wypatrywałam pierwszej kąpieli w kwiatowych pyłkach. A gdy ta już nastąpiła, to moje emocje sporo opadły. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Mydełko bardzo słabo się pieni. Trzeba się nieźle napracować, żeby się dobrze namydlić.

Choć dobrze dba o skórą, nie podrażnia, nie uczula, nadaje się do strefy intymnej, to  pod wpływem gorącej wody zaczyna się ślimaczyć, co mi przeszkadza. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Mydełko po kąpieli szybko wraca do swojej, pierwotnej twardej konsystencji. 

Pyłek kwiatowy, który wydawać się mogło, że będzie peelingował ciało, nie przeszkadza w ogóle. Jest bardzo delikatny i nie daje o sobie znać. Służy jako ozdoba i nadaje zapach/ Kto nie lubi drobin w mydle, ten nie musi się bać tego mydła. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Choć mydełko ma wiele zalet, to ma też wady, przez które Elko nie przekonało mnie do siebie. Może gdybym spotkała je na początku swojej przygody z kosmetykami naturalnymi, to bym aż tak bardzo nie kręciła nosem, ale trafiło do mnie, kiedy w mojej łazience gościły mydlane hiciory. 

Przykro mi, że mydełko Elko się nie spisało, bo pokładałam w nim wielkie nadziei. W końcu to polska marki i mogłam mieć dobre mydełko na wyciągnięcie ręki, a bardzo miałam ochotę na ich mydło piernikowe. 

Moje mydełko ma opakowanie tradycyjne, brązowe. Jednak miałam okazję w innym miejscu oglądać to samo mydło w wydaniu ulepszonym, w kolorowym opakowaniu z motywem miodu, które znacznie bardziej pasuje do nazwy mydła. 

Mydełko waży 160 g, a kosztuje stacjonarnie w Krakowie od 16,90 do 19,00 zł. 

Ważną informacją jest to, że mydło nie jest polecane osobom uczulonym na pyłek kwiatowy. 

 Autor zdjęcia: Naturalna dusza


Autor zdjęcia: Naturalna dusza


2 komentarze:

  1. Czy przez to "ślimaczenie" i kiepskie pienienie 7nie polubiłaś tego mydła, czy coś jeszcze Cię rozczarowało?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Poza tymi wadami jest ok, ale w porównaniu z innymi cudnymi mydełkami (z mojej listy), to Elko wypada blado. Jednak dla osoby, która zaczyna z mydłami dopiero, to być może podobałoby się. Ja już do Elko nie wrócę.

      Usuń