03.06.2017

20. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego

W dniach 02 - 04.06.2017 roku w Górach Opawskich w Prudniku odbywa się 20. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego. 

Wystawa jest trzydniową prezentacją  rękodzieła i rzemiosła artystycznego - malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych. Wielu odwiedzających, nowe kontakty, wyjątkowa atmosfera. Konkursy na „Najciekawsze Stoisko Wystawowe” oraz o tytuł „Najlepszej Potrawy Regionalnej”, prezentacja kuchni regionalnej oraz krajów europejskich reprezentowanych przez miasta partnerskie Prudnika.

Corocznie organizowana pod patronatem honorowy Ambasadora Republiki Czeskiej w Warszawie, Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie oraz Marszałka Województwa Opolskiego, a także patronatem medialnym TVP S.A. Oddział w Opolu, Radia Opole S.A., Nowej Trybuny Opolskiej, Prudnickiego Telewizyjnego Kuriera Informacyjnego - TV Pogranicza, Tygodnika Prudnickiego i Gazety Prudnik 24.

Miałam przyjemność brać udział w tej wystawie i jestem nią zachwycona. Wystawcy mogą być dumni ze swoich produktów, a atmosfera iście rodzinna. A przyjechało około 300 wystawców nie tylko z okolicy, ale też z dalekich zakątków Polski i z Czech. 
Więcej prac Dzikiej Fastrygi na jej Facebook.


4 komentarze:

 1. Piękne rzeczy, cuda 😉 kiecki i torby, przygarnełabym 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ładne rzeczy, że dech mi zapierało. A sukienki i koszulki u Dzika Fastryga cudne.

   Usuń
 2. Można przez internet zamawiać? 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Dzika Fastryga dostępna jest na facebook:
   https://www.facebook.com/koloroszulki/?fref=ts

   Usuń