03.11.2014

Bawełniane wątpliwości z MASMI

Obecnie testują produkty do higieny intymnej hiszpańskiej marki MASMI, o czym pisałam niedawno (czyt. Higiena intymna z MASMI). Podczas zapoznawania się z marką, pojawiła się malutka wątpliwość, którą jak najszybciej postanowiłam wyjaśnić. 

W ofercie marki znalazłam produkty, które są wykonane z organicznej bawełny (organic cotton) i z czystej bawełny (pure cotton, zwanej też natural cotton). 


Wkładki wykonane z organicznej bawełny

Wkładki wykonane z naturalnej bawełny


O wyjaśnienia poprosiłam samego producenta. 

Różnica między organiczną a naturalną bawełną leży w sposobie uprawiania bawełny. Bawełna organiczna jest uprawiana bez użycia sztucznych nawozów i pestycydów, stając się najbardziej czystym i eko-przyjaznym rodzajem bawełny (dobrym dla zdrowia i dla środowiska). Natomiast naturalna bawełna jest uprawiana przy zastosowaniu nawozów. Zarówno bawełny organiczna i naturalna są dobre dla skóry kobiety, bo to jest naturalne włókno, które przyczynia się do zmniejszenia ryzyka podrażnień i alergii, ale bawełna organiczna ma taką przewagę nad bawełną naturalną, że jest bez użycia sztucznych nawozów i pestycydów oraz jest przyjazna dla środowiska. 

Większość produktów MASMI są wykonane z organicznej bawełny, ale jest jeszcze kilka wykonanych z naturalnej bawełny. Powodem jest cena. Bawełna organiczna jest znacznie droższe niż naturalna bawełna. Dlatego, w niektórych produktach MASMI używamy więcej naturalnej bawełny zamiast organicznego, aby cena nie była tak wysoka dla kobiet. 


Proces powstawania organicznej i naturalnej bawełny


Szczegółowe wyjaśnienia producenta bardzo pomogły i teraz wiem, którą bawełnę wolę. 


2 komentarze:

  1. Miałam kiedyś ich wkładki i były w porządku. Muszę koniecznie wypróbować tampony.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo się cieszę, że dzielisz się swoją opinią co do wkładek. Ja już oceniłam i wkładki, i tampony. Niedługo napiszę o tym notkę.

      Usuń