15.10.2014

Higiena intymna z MASMI

Bardzo rzadko zdarza mi się czytać recenzje o naturalnych produktach do higieny intymnej. To jest tak zaniedbana gałąź, jak naturalne detergenty. A jednak są to nieodrębne części naszego, kobiecego życia. 

Postanowiłam się zapoznać z hiszpańska marką MASMI


MASMI Natural Cotton to najzdrowsze na rynku, wykonane wyłącznie z naturalnych i ekologicznych materiałów produkty do higieny intymnej dla kobiet, najwyższej jakości produkty nie zawierają perfum, celulozy, wiskozy, dioksyn, itp., które mogą uszkodzić skórę kobiet, powodować stany zapalne i alergie. 

Produkty są w 100% bidegradowalne. MASMI specjalizuje się w produkcji pełnej gamy produktów do higieny intymnej Feminine wykonanej ze 100% czystej bawełny organicznej, co pomaga zmniejszyć ryzyko podrażnień i alergii u kobiet, które powodują zawarte w produktach konkurencji: chlor, celuloza, wiskoza, perfumy, dioksyn itp.

Firma MASMI ma dwa jasne cele swojej działalności: 1. zdrowie kobiet 2. dbałość o środowisko naturalne.

Wszystkie produkty MASMI posiadają certyfikaty organiczne ICEA i GOTS. Produkty zostały przetestowane dermatologicznie i są hypoalergiczne. 

Bawełna używana do produkcji wyrobów MASMI jest bielona (oczyszczona) bez użycia chloru (TCF) i dioksyn. W odrożnieniu do produktów form konkurencyjnych (wypełnienia z celulozy) produkty Masmi posiadają wypełnienia z Organicznej Bawełny. MASMI to zdrowszy, naturalny i ekologiczny wybór.

Produkty MASMI obejmują pełną gamę tamponów, podpasek, płatków kosmetycznych, wkładek laktacyjnych wykonanych z 100% bawełny organicznej oraz Certified 100% bawełna Naturalnej. W przeciwieństwie do większości produktów "organicznych" higieny intymnej dostępnych na rynku, wkład chłonny i powłoka zewnętrzna wszystkich naszych produktów wykonane są z czystych naturalnych włókien bawełnianych a nie z puchu/pulpy celulozowej. 

Dzięki stosowaniu produktów bawełnianych wspierasz uprawę bawełny i ograniczasz wycinkę drzew, z których pochodzi celuloza do produkcji wielu artykułów higienicznych dla kobiet. 

Produkty MASMI wytwarzane są z bawełny organicznej, co oznacza, że do ich produkcji i przy uprawie surowca nie użyto żadnych nawozów czy chemikaliów. W ten sposób MASMI szanuje zdrowie kobiety, zdrowie planety i ludzi, którzy uprawiają bawełnę. 

W ciągu życia zużyjesz ponad 20 000 podpasek, wkładek higienicznych i tamponów. Dlatego ważne jest, to, żebyś sprawdzała skład stosowanych produktów. Używanie niewłaściwych produktów nie jest obojętne na twoje zdrowie. Polityka firmy bardzo mi się podoba. Ciekawe, jak sprawdzą się ich produkty u mnie. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza


7 komentarzy:

 1. Cienka wkładka mi się podoba :) fajnie prążkowana :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wkładka spisała się rewelacyjnie.
   Na pewno kupię całe opakowanie.

   Usuń
 2. O natutralnych środkach czystości i tych do prania to już pisałam. Masz rację, że to bardzo zaniedbana gałąź. O naturalnej higienie jakoś trudno mi napisać mimo, że uzywam i Masmi i Organyc i Natra.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzja z używania musiałaby być bardzo osobista....

   Usuń
  2. Ale czemu ci jest trudno napisać?
   Produkt jak każdy inny, a warto o tym pisać i uświadamiać, że na rynku jest coś poza always ;)

   Usuń
 3. takie produkty (poza wkładkami i płatkami) wyparł kubeczek menstruacyjny, który po ok pół roku stosowania ogromnie sobie chwalę...:)

  :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zamawiam recenzję na twoim blogu z wrażeń na temat kubeczka. może mnie do niego przekonasz.

   Usuń