05.11.2014

Kobiecy komfort z MASMI

Gdy produkty od MASMI (czyt. Higiena intymna z MASMI) wpadły mi w łapki, byłam ich bardzo ciekawa. Dziś dzielę się z wami moimi wrażeniami. 


Wkładka higieniczna jest dość gruba. Mogłaby być o połowę cieńsza. Może nie czuć aż tak bardzo tej grubości podczas noszenia, ale ja nie czuję się dobrze z myślą, że za cenę 18 zł mam tylko 30 sztuk wkładek, gdy mogłabym mieć ich 60. 

Czytałam narzekania na klej, ale ja nic takiego nie zauważyłam. Wkładka trzymała się poprawnie. 

Bardzo dobrze wchłania wszelkie zanieczyszenia i daja poczucie suchości. Jest ładnie prążkowana. 


Ultracienkie podpaski na dzień ze skrzydełkami wcale nie są aż tak cienkie. Mogą służyć za podpaski uniwersalne i na dzień, i na noc. 

Niestety podpaska nie spisała się u mnie zbyt dobrze. Nie wchłaniała zanieczyszczeń tak jak bym tego oczekiwała. Nie czułam się w pełni sucha. 

Cena 17,60 zł za 10 sztuk. Tampon regular z aplikatorem też zawiódł moje oczekiwania. Jest mało wydajny. Nie daje wystarczającej swobody. Musiałam go szybko zmienić. W tamponach szukam uczucia wolności, a ten tampon mi tego nie oferuje. 

Cena 18 zł za 16 sztuk. U MASMI najlepiej wypadły wkładki. Jednak przed zakupem pełnowymiarowego opakowania dla porównania wolałabym się zaznajomić z ofertą organ(y)c i nataracare, w której także muszę szukać podpasek i tamponów. Naturalne higiena intymna mnie bardzo zaintrygowała. 


A co Wy sądzicie o naturalnej higienie intymnej?


4 komentarze:

 1. Fajnie, że z takim luzem piszesz o kobiecej higienie, bardzo mało wpisów na ten temat, nie rozumiem tego, przecież to po prostu fizjologia, czego tu się wstydzić... Ja nigdy jeszcze nie miałam do czynienia z tymi markami i w ogóle z ekologicznymi materiałami higieny intymnej, poza jednym płynem do mycia tych okolic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również nie rozumiem tego tematu taboo. Przecież to produkty jak każde inne. A naprawdę z przyjemnością bym poczytała, co jest godne polecenia dla kobiet do higieny intymnej. Ale trudno, w takim razie sama muszę pokopać w ofertach firm organ(y)c i nataracare.

   Usuń
 2. A myślałam, że skusisz mnie ma wkładki, bo innych rzeczy nie używam, ale skoro za grube to poczekam aż wyszperasz coś cieńszego :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poszukiwania w toku.
   Dam znać, jak znajdę coś cieńszego, bo sama tego szukam.

   Usuń