09.07.2015

Psi Biosilk

Amerykańska marka Biosilk głównie znana jest ze swoich kosmetyków do pielęgnacji włosów na bazie jedwabiu. Jak się okazuje marka nie tylko dba o kobiece i męskie włosy, ale też o psie. W jej ofercie znajdziemy spray dla psów Super Glossing Finishing Spray

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Spray byłby w 100% naturalny, gdyby nie składnik fragrance, ale patrząc na składy innych kosmetyków Biosilk, to psi spray i tak jest najbardziej naturalny. 

Wątpliwą kwestią w przypadku tego spray jest testowanie na zwierzętach. Biosilk należy do Farouk, gdzie część kosmetyków się testuje na zwierzętach, a część nie. Trudno powiedzieć, jak jest w przypadku psiego sprayu. Na opakowaniu nie widnieje żadna informacja zaprzeczająca testów. 


Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Skład INCI: coconut oil, argan oil, olive oil, silk protein, soy protein, oat extract, vitamin E, fragrance. 


To nie jedyny psi kosmetyk w ofercie Biosilk. Drugim jest Puppy Waterless Shampoo Spray.

 Autor zdjęcia: Naturalna dusza

 Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Skład INCI: Water, Mild cleansing agents, silk protein, soy protein, milk protein, aloe vera, honey, chamomile extract, vitamin E, panthenol, fragrance. 


2 komentarze:

  1. Ja bym mojej suni kupiła, ma problem ze skórą i z sierścią, zastanawia mnie czy nie dać jej samego kokosa, jako olejowanie przed myciem?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Możesz delikatnie spróbować użyć kokosa. Myślę, że nie powinien zaszkodzić. Chociaż też zależy, jak poważne są te jej problemy ze skórą i sierścią.

      Usuń