05.12.2015

Herbaciana egzotyka od Simon Levelt

Holenderska herbata Simon Levelt to nowość w mojej herbacianej szufladce. Wypatrzyłam ją podczas ostatniego buszowania w ekologicznych delikatesach. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Herbata Exotic Lime zawiera w swoim składzie aż 7,5% mirtu cytrynowego. Mirt cytrynowy jest drzewem naturalnie występującym w północno-wschodniej Australii. Jego liście charakteryzują się przyjemnym cytrynowym zapachem i są używane jako przyprawa w kuchni. 

Z liści destylowany jest olejek eteryczny. Ma on słodki, cytrynowy zapach, przyjemniejszy i głębszy niż zapach cytryny. Olejek ten ma wyjątkowo silne właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Jest silniejszy od popularnego olejku z drzewa herbacianego czy olejku eukaliptusowego.

Olejek może być pomocny w dolegliwościach układu oddechowego, ma też działanie relaksujące, rozładowuje emocje, pomaga w dobrym śnie. Olejek mirtu cytrynowego jest również stosowany w celach kulinarnych, do aromatyzowania potraw (sosów, majonezów, lodów, ciast i innych). Dodaje się jedną kroplę olejku, nie więcej.

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Mirt cytrynowy w herbacie Exotic Lime daje o sobie znać i potrafi skutecznie orzeźwić. Herbata Exotic Lime świetnie pasuje w letni klimat w wersji schłodzonej. Jednak zimowa aura też służy delektowaniu się holenderską herbatą. 

Bardzo polubiłam nie tylko smak mirtu cytrynowego, ale też cała kompozycja herbaty przypadła mi do gustu. Bardzo chętnie do niej wrócę i z przyjemnością poznam inne herbaty Simon Levelt

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Skład: organiczna zielona herbata, mirt cytrynowy 7,5%, naturalny smak.

Herbatę Exotic Lime można kupić w sklepie Biotomix w cenie 6,30 zł. Herbata liczy 10 torebek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz