07.03.2016

Afrykańskie masło shea od KruKam

Burkina Faso oznacza "kraj prawych ludzi" i jest państwem w Afryce Zachodniej bez dostępu do morza. To właśnie w Burkina Faso wytwarzane jest rafinowane masło shea dla polskiej marki KruKam

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Moje doświadczenie z masłami shea nie jest tylko kolorowe. Spotkałam na swojej drodze gorsze masła, lepsze i rewelacyjne. Zakup takich maseł jak Eden (czyt. Rajska Afryka), Institut Karite (czyt. Jubileuszowe masełko), EcoBeauty (czyt. Deszczowa zima) czy Druide (opis), to czysta przyjemność. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Marka KruKam z siedzibą w Opolu skusiła mnie ceną masła (4,99 zł za 30 g), więc postanowiłam dać mu szansę. 


Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Masło pachnie intensywnie orzechami włoskimi, które zbyt długo leżały na słońcu i subtelnie  się przypaliły. Zapach jest mocny i długo utrzymuje się na skórze. Choć zapach nie do końca trafia w mój gust, bo przeszkadza mi tląca się woń przypalenia, to jestem w stanie przymknąć na to oko. 

Masło jest koloru lekko brązowego. Nie rozsmarowuje się na skórze błyskawicznie i topornie wtapia się w skórę, na co już nie mogę przymknąć oka. 

Pewnie gdybym nie spotkała już swoich faworytów z maseł shea, mogłabym sądzić, że masło KruKam ma takie być i nie stawiałabym mu większych wymagań. Jednak skoro znam prawdziwe możliwości innych maseł shea, to masło opolskiej marki jest produktem przyzwoitym, ale ma wady, które sprawiają, że nie ciągnie mnie do niego powtórnie.  

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Rafinowane masło shea KruKam miło było poznać, lecz powrót do niego przewiduję wyłącznie w sytuacji, gdy na moim horyzoncie zabraknie moich ulubieńców. Jeśli ktoś nie ma zbyt dużych wymagań wobec masła shea, to KruKam jest świetnym wyborem. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

2 komentarze:

  1. Miałam dawno temu takiego twardziucha trochę "no name" i nie podobało mi się, aplikacja była bardzo toporna, a zapach bardzo specyficzny. Po wyjęciu z lodówki było jak kamień, a jak zmiękło, to miało ziarnistą konsystencję.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To aż tak źle nie jest w przypadku KruKam. Czyli mogłam trafić gorzej.

      Usuń