W szafce czeka krem Vitality Femme Active (czyt. Francuskie i włoskie pokusy). Zanim jednak trafi na moją twarz, raz jeszcze przeanalizuję jego zawartość.
Autor zdjęcia: Naturalna dusza
Składniki:
AQUA (WATER) - woda
PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL - olej z awokado
ARGANIA SPINOSA (ARGAN) OIL - olej arganowy
CAMELIA OLEIFERA (CAMELIA) OIL - olej z kamelii japońskiej
ROBINIA PSEUDO ACACIA (ACACIA) EXTRACT - ekstrakt z akacji
SCLEROTIUM GUM - guma sclerotium
TRAGACANTH GUM - guma tragankowa
GLYCERYL STEARATE - emulgator
CETEARETH-20 i CETEARETH-12 - emulgator. Unikać kontaktu z podrażnioną i uszkodzoną skórą.
CETEARYL ALCOHOL - emolient tłusty
CETYL PALMITATE - emolient tłusty
GLYCERIN - gliceryna
POLYACRYLAMIDE - konserwant, który jest pochodną formaldehydu. Jego stosowanie jest dopuszczone w śladowych ilościach i jest uważane za bezpieczne. Stosowany w dużym stężeniu lub stosowany długotrwale może działać szkodliwie na skórę.
C13-14 ISOPARAFFIN - To mieszanina węglowodorów, pochodzących z ropy naftowej. Substancja zmiękczająca. Pełni także funkcję rozpuszczalnika i zagęstnika. To również emolient. Wygładza i uelastycznia. Stosowana w produktach nawilżających, mydłach, kosmetykach przeciwsłonecznych i do makijażu. Może powodować alergię i może być nawet rakotwórcza.
LAURETH-7 - emulgator. Znany też jako PEG-7 Lauryl Ether. Może powodować alergię i może być nawet rakotwórczy.
PARFUM (FRAGRANCE) - zapach
HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL - olej z nasion słonecznika
OPUNTIA FICUS INDICA FRUIT EXTRACT - ekstrakt z opuncji figowej
DNA - Kwas deoksyrybonukleinowy to substancja należąca do kwasów nukleinowych. Występuje naturalnie w rybosomach organizmów żywych. Zapisane są w nim informacje genetyczne organizmu. Stanowi informację o wszystkich genach organizmu. Jest to substancja filmotwórcza. Jest odpowiedzialna za utrzymywanie wody w naskórku, dzięki czemu go nawilża, a także kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza. Ze względu na duży rozmiar cząsteczki nie penetruje w głąb skóry, pozostając na powierzchni. Wykazuje doskonałe powinowactwo do powierzchni skóry, włosów i paznokci.
PANAX GINSENG ROOT EXTRACT - ekstrakt z korzenia żeń-szenia
TOCOPHEROL - witamina E
ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER - Modyfikator reologii, wpływa na konsystencję produktu kosmetycznego - zwiększa lepkość. Stabilizator emulsji (np. kremów) i zawiesin (np. pilingów), zapobiega m.in. przed rozwarstwianiem, przedłuża trwałość kosmetyków. Jest silnie drażniący. Testy na zwierzętach wykazały toksyczne działanie na mózg.
SODIUM BENZOATE - Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).
HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL and ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT - olej z nasion słonecznika i ekstrakt z liści rozmarynu
SODIUM HYDROXIDE - regulator pH
CITRONELLOL - Alifatyczny alkohol terpenowy. Imituje zapach róży i geranium. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
BENZYL SALICYLATE - Ester benzylowy kwasu salicylowego. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
GERANIOL - Nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. Imituje zapach pelargonii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
HYDROXYCITRONELLAL - Alifatyczny aldehyd terpenowy. Imituje zapach konwalii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
LINALOOL - Nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. Imituje zapach konwalii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
CINNAMYL ALCOHOL - Alkohol aromatyczny. Imituje zapach hiacyntu. Znajduje się na liście 26 potencjalnych alergenów.
Czy faktycznie słusznie zrobiłam, dając mu szansę? Co sądzicie?
obawiałabym się tego polyacrylamidu , dość wysoko składu
OdpowiedzUsuńMam do Ciebie pytanie co sądzisz na temat Benzyl Alkohol, czy może wywoływać drobną wysypkę , takie krostki wypełnione płynem?
Alkohol benzylowy znajduje się na liście potencjalnych alergenów. Nie można w takim razie go bezwzględnie wykluczyć. Jednak polecałabym kontakt z lekarzem. Przyczyny wysypki mogą być różne.
Usuńdzięki, już odstawiłam te felerne kosmetyki i problem minął, na szczęście bez lekarza się obyło, a pewnie dostałabym maść z antybiotykiem
UsuńCałe szczęście kłopot zażegnany.
UsuńNiestety, jest kilka brzydkich skladników, to cetearethy, polyacrylamide, issoparaffin, laureth, Acrylates... ,
OdpowiedzUsuńKiedyś marka była super naturalna. Szkoda, że z tego zrezygnowali.
UsuńZłe składniki zaznaczam w takim razie na czerwono.