30.05.2015

Ananasowo-kokosowa Alaffia, czyli mydło Triple Milled - Pineapple Coconut Shea Butter

Amerykańska marka Alaffia została założona w 2003 roku przez Olowo-n'djo Tchala i Rose Hyde. 

Tchala wychowywał się w Republice Południowej Afryki, gdzie dzielił dom o wymiarach 8 x 10 m z matką i 7 rodzeństwa. Tchala jako młody chłopiec zbierał orzechy shea do sprzedaży na rynkach lokalnych, żeby móc zapłacić za drogę do szkoły. 

Dla Tchala i Hyde tworzenie i zarządzanie marką Alaffia, to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy, ale misja, bo Alaffia dba o społeczność w zachodniej Afryce, w Togo. 

 Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Alaffia poza tym, że daje pracę społeczności afrykańskiej przy maśle shea, to bierze udział w 4 projektach:

Bicycles for Education, czyli Rowery dla Edukacji - Od 2006 roku zebrano i wysłano 6300 używanych rowerów dla biednych studentów w Togo, aby mogli dojeżdżać do szkoły.

Maternal Health, czyli macierzyńska opieka - Od 2004 roku zadbano o opiekę przed i poporodową przy 3237 kobietach w centrum Togo. W Afryce Zachodniej jest wysoki stopień umieralności matek. 

School Supplies & Repairs, czyli Artykuły szkolne i naprawa - Alaffia przekazuje metalowe dachy, fotele i przybory szkolne do szkół wiejskich w Togo. 

Reforestation & Environment, czyli Zalesianie i Środowisko - W celu zwalczania skutków zmian klimatycznych i wylesiania Alaffia sadzi drzewa i buduje domy na biogazie. 

Kupując kosmetyki Alaffia, wspieramy afrykańską społeczność. 


Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Po raz piersszy Alaffia spotkałam pod koniec stycznia (czyt. Afrykańskie kliamty) i szybko się w sobie zakochaliśmy. Najpierw w szamponach (czyt. Szampon idealny), potem w mandarynkowym, czarnym mydle i mydle na bazie koziego mleka (czyt. Stracić głowę dla mydeł Alaffia), a obecnie w potrójnie mielonym mydle o zapachu ananasa i kokosa na bazie masła shea. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Pierwsze mydełko Alaffia w mojej, mydlanej kolekcji Citrus Blossom ważyło zaledwie 85 g, więc gdy zobaczyłam, że wersja potrójnie mielona Pineapple Coconut Shea Butter Soap ma aż 142 g bardzo się ucieszyłam. Wizja, że będę mogła się radować mydełkiem Alaffia dłużej wyjątkowo poprawiła mi humor. Nawet się miło zaskoczyłam, bo sądziłam, że Alaffia ma jedynie malutkie mydełka. 

Ananasowo-kokosową perełkę wypatrzyłam w sklepie TK MAXX (czyt. Wiosenny maraton sklepowy) w cenie 19,99 zł. Cena regularna - 4,49$ (16 zł). Sklep TK MAXX rzadko ma coś droższego niż producent, ale w tym przypadku mogę przymknąć oko na to, bo mowa w końcu o mydełku Alaffia. 

Mydełko pachnie delikatnie świeżym ananasem i zamglonym kokosem. Zapach jest subtelny i z gatunku lubianych przez wszystkim. Była też dostępna wersja lawendowa (Fresh Lavender) i była intensywniejsza niż wybrana przeze mnie. Jeśli chciałybyśmy kupić Alaffia na prezent, to bezpieczniej jest wybrać mieszankę ananasa i kokosa. W końcu lawenda należy do gatunku zapachów love it or hate it. Żałuję, że nie było pozostałych 6 wersji Triple Milled Soap, bo chętnie obwąchałabym mydełka: Passion Fruit, Tangerine Citrus, Sandalwood Ylang Ylang i Raspberry. 

Mydełko pieni się znakomicie. Wystarczy odrobinę wody, żeby wydobyć dużą pianę. Pod tym względem jest inne od mydełka Citrus Blossom na bazie koziego mleka. Citrus Blossom średnio się pieniło. 

Mydełko Pineapple Coconut ma średnio twardą konsystencję, ale bardziej w kierunku twardej niż miękkiej. Pod wpływem wody staje się miękkawe, ale nie ciepie się, nie ślimaczy i nie ucieka z dłoni. Pozostawione na mydelniczce szybko wraca do swojej twardości. 

Pięknie odświeża ciało i je pielęgnuje podczas kąpieli. Nie muszę nakładać balsamu, jeśli nie mam na to ochoty. Skóra nie woła o balsam. Masło shea w składzie daje o sobie znać. 

Mydełko Alaffia jest stworzone dla moich potrzeb. Nie mam mu nic do zarzucenia. Nie podrażnia, nie wysusza. Mogę myć nim całe ciało, łącznie z miejscami intymnymi. 

Jest to bardzo udane mydełko. Po prostu jest to mydełko zrobione do perfekcji. Bez żadnych wad. Z wielką przyjemnością wrócę do niego. 

Mydełka Alaffia z serii Triple Milled dostępne są w sklepie iHerb w cenie 3,49$. Aktualnie nie ma wersji ananasowo-kokosowej. 

 Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Skład INCI: Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Water, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Natural Fragrance, Sodium Citrate, Titanium Dioxide, Iron Oxides. 
*Certified Fair for Life - Social & Fair Trade by IMO.

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Mydło fotografowane w pięknej i uroczej kwiaciarni Kwiaty Laura (ul. Wysłouchów 13, Kraków). Bardzo dziękuję właścicielce za możliwość fotografowania. 


2 komentarze:

  1. Jeju, wygląda na prawde cudownie! I to połączenie zapachów! Coś czuję, że bym się z nim bardzo polubiła :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mydełko zapięte na ostatni guzik. Bez wad. Naprawdę marka Alaffia potrafi oczarować.

      Usuń