30.12.2014

bo zwierzęta są dla mnie ważne


Sylwester, to nie tylko czas radości i szczęścia, ale także męki dla zwierząt. 

Huki z fajerwerków sprawiają, że przerażone ptaki lecąc na oślep rozbijając się o budynki, psy zrywają się ze smyczy i uciekają, a czasem nawet dostają zawału i umierają. A nasze domowe pupile również są przerażone i szukają bezpiecznego schronienia. 

Pomóż ograniczyć ich stres, przekaż innym informację, że fajerwerki są groźne dla zwierząt - zarówno tych dzikich jak i domowych.

Może dzięki twojej pomocy, ktoś zdecyduje się zrezygnować z zakupu fajerwerków i nie wesprze producentów i sprzedawców fajerwerków. Zwierzęta będą ci wdzięczne. 

6 komentarzy:

 1. Sąsiadka mi opowiadała, że jej suczka chowa się co roku przed północą pod łóżkiem, jeszcze zanim usłyszy wystrzały, tzn wydaje mi się, że słyszy wystrzały niedostępne dla ludzkiego ucha, gdzieś z oddali, podobnie jak jest burza, to czuje drgania, które idą po ziemi jeszcze przed hukiem, wpada w panikę od razu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektóre psiaki i koty muszą dostawać nawet środki uspokajające od weterynarza. Niestety dla zwierzaków ten okres, to istny dramat.

   Usuń
 2. U nas niestety sylwester już się zaczął.... Gnoje nakupują nielegalnie na ulicy a potem rzucają pod nogi.
  Ja poniekąd rozumiem - nowy rok, zabawa, sylwestrowe szaleństwo. Mnie to nie kręci, ale ok, gusta są różne. Szkoda tylko, że przed sprzedażą fajerwerków nie bada się podstawowych umiejętności jak czytanie i świadomość czasoprzestrzeni. Skoro bowiem ktoś tydzień wcześniej zaczyna świętować sylwestra to albo ma zaburzenia świadomości i nie wie jaki jest dzień albo nie zna się na kalendarzu. Za to powinna się policja wziąć, kasy z mandatów by było jak lodu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rok, w rok ta sama szopka z uszkodzonymi narządami od fajerwerków, a ludzie dalej nic się nie uczą na błędach i "hulaj duszo, piekła nie ma". Naprawdę ludziom ten cyrk się nigdy nie znudzi? Ileż można się tym zachwycać? I to nie tylko młodzież, ale nawet emeryci głupieją na sylwestra i strzelają fajerwerki.

   Usuń
  2. A co gorsza dziadek potrafi wnuczkowi kupić, bo wnuczek sam za młody jeszcze i mu nie sprzedadzą przecież....

   Usuń
  3. a później lament na całego, jak dzieje się tragedia. Nic się nie uczą, ani nie mądrzeją z wiekiem.

   Usuń