30.12.2014

Namieszać razem z Mo61, czyli tworzymy własne perfumy

Nowe zapachowe miejsce Mo61 na mapie Krakowa pojawiło się trzy tygodnie temu na ulicy Sławkowskiej, sąsiadując z niszową perfumerią Galilu. Mo61 mieści się pod numerem 18, a Galilu pod 16. 

 Autor zdjęcia: Katarzyna Cegłowska/Ketti.pl

Autor zdjęcia: Katarzyna Cegłowska/Ketti.pl

Mo16 jest pomysłem Moniki Zagajewskiej, która jak podkreśla, to dzięki pracy w banku nauczyła się przedsiębiorczości. 

Autor zdjęcia: Katarzyna Cegłowska/Ketti.pl


Pierwsza pracowania Mo61 powstała w Warszawie (ul. Mokotowska 61) i została otwarta w kwietniu i stąd nazwa marki - skrót od swojej pierwszej siedziby. Jej oferta nie ogranicza się tylko na zakupie zapachów. W Mo61 organizowane są warsztaty zapachowe, wieczory panieńskie oraz można zakupić ubrania polskiej marki Just Paul (których ceny wahają się od 150 zł za cekinową spódniczkę mini w okresie wyprzedaży do 850 zł za płaszcz w cenie regularnej). 

Powstanie Mo61 kosztowało ok. 200 000 zł i choć na razie jeszcze inwestycja się nie zwróciła, jak szczerze mówi właścicielka, to liczy na to, że w kwietniu 2015 już będzie mogła mówić o sukcesie zwrotu kosztów. Do lipca działała na dwa fronty, łącząc pracę w Mo61 i w banku, by w końcu poświęcić się w pełni swojemu drugiemu domowi i światu perfum.

Ile kosztuje zabawa w perfumiarza? 149 zł za 30 ml i 219 zł za 50 ml.

Mo61 prężnie działa na swoim Facebook, na którym ma już 4467 polubień. Jeśli by wszyscy fani z Facebooka zakupili choćby najmniejszą pojemność, to na konto pracowni wpłynęłaby kwota ponad 665 000 zł. Ale wystarczy jeśli na początek 30% fanów zrobi w Mo61 zakupy, to da gwarancję zwrotu kosztów, a przekonanie do siebie ponad 1300 osób nie jest trudnym zadaniem. 

Obecnie Mo61 dysponuje 30 gotowymi zapachami. Mnie najbardziej wpadł w nos zapach Just Woman o nutach: grejpfrut, bergamota, żywica agarowa.

Zapachy Mo61 są przygotowywane na bazie olejów i stężenie oleju wynosi 26-30 % oleju, pozostałe składniki to alkohol i woda.

Oleje wykorzystywane przez Mo61 są i naturalne, i syntetyczne, np. kwiaty, korzenie, paczuli są naturalne, a piżmo syntetyczne (kiedyś pozyskiwane od piżmowaca, dziś otrzymywane w sposób chemiczny). Jest to dobra wiadomość dla miłośniczek natury, które mają ochotę stworzyć naturalne perfumy.

Co sądzicie o tworzeniu własnego zapachu? 2 komentarze:

 1. ale super :) kiedyś sama będę mieć własne perfumy, potrzebuję jednak czasu wolnego a na razie mi go brak :)
  Świetny pomysł miała dziewczyna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki za własne perfumy.

   O tak, pomysł z Mo61 się udał.

   Usuń