2.08.2019

Czysta skóra, czyli peeling enzymatyczny Alkemie

Na peeling enzymatyczny polskiej, naturalnej marki Alkemie miałam chrapkę od dawna. W końcu trafił w moje łapki. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Opis producenta 

Sekretna receptura: Peelmoist, pulpy z owoców (żółtych mombin, mango, bananów), ektoina, oleje Kahai, Tsubaki i makadamia, wit. E, gliceryna organiczna.

Rytuał piękna: nanieś cienką warstwę peelingu na oczyszczoną skórę, delikatnie go rozmasuj i pozostaw na 5-10 minut. Dokładnie spłucz produkt ciepłą wodą. Nałóż wybrany serum, krem lub maskę Alkemie.

SEKRETNA RECEPTURA Anti Age

Innowacyjna, luksusowa linia kosmetyków naturalnych o neurokosmetycznej aktywności. Pierwsze na świecie, w 100% naturalne kosmetyki, w zaawansowany sposób łączące zjawisko luminescencji, biomimetycznej aktywności, nowoczesnych promotorów przenikania i roślinnych substancji o silnym, udowodnionym badaniami klinicznymi działaniu przeciwstarzeniowym i przeciwzmarszczkowym.

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Dlaczego działa?

Skuteczność peelingu wynika z połączenia dwóch synergistycznie działających składników – innowacyjnego kompleksu Peelmoist z aktywną papainą, który zwiększa przenikanie składników aktywnych w głąb skóry oraz złuszczających pulp z owoców egzotycznych (żółtych mombin, mango oraz bananów). Zestawione pozostawiają skórę dokładnie oczyszczoną z obumarłego naskórska.

Unikalna forma cząsteczkowego, molekularnego filmu zapobiega niekontrolowanemu złuszczaniu się naskórka.

Zawarta w peelingu ektoina - aminokwas wytwarzany przez mikroorganizmy żyjące w skrajnie niesprzyjających warunkach – tworzy na skórze biologiczną tarcze ochronną i zwiększa jej odporność na czynniki zewnętrzne.

Jedwabisty wosk z borówek i zestaw cennych olejów – tsubaki, makadamia i bogatego w roślinny retinol kahai – uelastycznia skórę, odbudowuje jej płaszcz hydrolipidowy, a także stymuluje procesy odnowy i odmładzania. Skóra po wykonanym peelingu – dzięki jego właściwościom biomimetycznym, umożliwiającym efektywne działanie składników aktywnych – pozostaje miękka i gładka, gotowa do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Moja ocena

Peeling pachnie subtelnie mieszanką kwiatów. Zapach jest na tyle delikatny, że szybko się ulatnia. Kto nie lubi intensywnych zapach, będzie zadowolony. Ja nie miałabym nic przeciwko, gdyby zapach dłużej się utrzymywał, bo jest piękny. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Konsystencja jest lekkiego kremu. Peeling nie zawiera żadnych drobinek. Jest to typowy peeling enzymatyczny. Ładnie wtapia się w skórę. Zostawiałam peeling na 10 minut i naprawdę zaskoczyłam się tym, że mam tak mało do zmycia. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Peeling jest bardzo wydajny. Wystarczy mała ilość na pokrycie całej buzi. Peeling po otwarciu należy zużyć w ciągu 6 miesięcy. Ja stosowałam peeling raz w tygodniu i po ponad miesiącu zostało mi jeszcze bardzo dużo kosmetyku w opakowaniu. Pojemność peelingu to 60 ml. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Moja skóra z radością przyjęła peeling enzymatyczny Alkemie. Jest to zdecydowanie najlepszy peeling enzymatyczny, jaki miałam przyjemność stosować. Skóra po nim jest gładziutka i mięciutka. Peeling warty jest swojej ceny. Jest po prostu idealny. Jeśli akurat szukasz skutecznego i dobrego peelingu enzymatycznego, to właśnie go znalazłaś. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

W Polsce peeling do kupienia w sklepie Lost Alchemy w cenie 129 zł.

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Skład INCI: Aqua, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Decyl Cocoate, Cetearyl Alcohol, Isoamyl Cocoate, Camellia Japonica Seed Oil, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Myristyl Myristate, Rhus Verniciflua Peel Cera, Spondias Mombin Pulp Extract, Caryodendron Orinocense Seed Oil, Mangifera Indica (Mango) Pulp Extract, Musa Sapientum (Banana) Pulp Extract, Papain, Calcium Pantothenate, Ectoin, Xanthan Gum, Urea, Magnesium Lactate, Benzyl Alcohol, Potassium Lactate, Heliantus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Serine, Alanine, Sodium Phytate, Proline, Magnesium Chloride, Tocopherol, Sodium Citrate, Dehydroacetic Acid, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Benzyl Salicylate, Coumarin, Linalol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone.

2 komentarze:

  1. Oj za mną też już długo chodzi, ogólnie cała marka Alkemie mnie bardzo ciekawi :)

    OdpowiedzUsuń