17.01.2015

Relaks z herbatką Dr Stuart's

Tydzień temu obiecałam wam napisać o herbatce upolowanej w TK MAXX (czyt. Ze stollen święta nadal trwają). Dziś dotrzymuję słowa. 

Organiczną herbatkę angielskiej marki Dr Stuart's ustrzeliłam w cenie 5 zł. Taka okazja nieczęsto się zdarza, bo herbatki w cenie regularnej kosztują ok. 30 zł, a marka w Polsce jest niedostępna. Gdyby nie TK MAXX, pewnie nigdy nie skosztowałabym herbatki Dr Stuart's. www.chelseajadeloves.com

Wybrałam owocową o smaku żurawinowo-malinowym. Owocowe herbaty, to jedyny rodzaj herbat, jaki piję.  

Herbata zawiera 15 torebek (37 g). 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Dr dr Malcolm Stuart to człowiek o ogromnej energii twórczej. Był jednym z pierwszych wysoko wykwalifikowanych naukowców w ostatnich czasach, który szeroko wspierał i promował wiele korzystnych wartości z królestwa roślin.

Jego wkład w światowy temat "zioła" sprawił, że nadano mu tytuł "ojca współczesnego ziołoznawstwa".

Przełom w jego zawodowej, czysto naukowej karierze nastąpił podczas obserwacji tradycyjnej roli roślin w medycynie wiejskich, gdy wykładał na uniwersytecie w Afryce Środkowej. 

Bogactwo wiedzy i doświadczenie Dr Stuart pomogły rozbudzić zainteresowanie pokoleń ziołolecznictwem i stworzenie wielu wysokiej jakości produktów żywnościowych, leków i środków ochrony zdrowia, a także zachęcanie, by powrócić do uprawy roślin metodami ekologicznymi. 

Dr Stuart jest autorem wydanej w 1979 roku Encyklopedii ziół i zielarstwa, która ukazała się w języku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, japońskim, i fińskim - sprzedaż ogółem 500.000 egzemplarzy.

od 1977 roku Dr Stuart jest konsultantem w zakresie rozwoju gospodarczego roślin leczniczych w Wielkiej Brytanii i organizacji międzynarodowych, w tym: The Body Shop, Booker Health, Fytosan, Dolisos, the Australian Government, Imeplan, the Jappe group, the Dominican National Development Corporation, Czechoslovakian Horticultural Institutes, Prince Charles Organic Trust. 

 Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Herbata ma bardzo przyjemny owocowy smak, lecz żurawina i malina są mało wyczuwalne. Pierwsze skrzypce gra hibiskus i dzika róża. Cała reszta tonie w ich mocy, a szkoda. Miałam duże nadziej, co do skórki pomarańczowej. 

Herbatka relaksuje i umili czas przy filiżance, jednak nie uważam, żeby była, aż tak wyjątkowy, by płacić za nią 30 zł. Wiem, że składniki pochodzą z ekologicznych upraw, ale skład herbaty w smaku nic się niewyróżniający od popularnie spotykanych herbat nie usprawiedliwia tak wysokiej ceny za 15 torebek. 

Cieszę się, że miałam okazję wypróbować herbatę Dr Stuart's w niskiej cenie. Gdybym zapłaciła za nią cenę regularną, nie byłabym uradowana. Na szczęście TK MAXX czuwa i pilnuje, by klientki nie przepłacały niepotrzebnie. 

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Ingredients: hibiscus flowers, rosehip shells, blackcurrant leaves, orange peel, elderflowers, elderberries, cranberries 4%, raspberries 1%, natural raspberry flavour 

Składniki: kwiaty hibiskusa, dzika róża, czarna porzeczka, skórka pomarańczowa, kwiaty czarnego bzu, owoce czarnego bzu, żurawina 4%, malina 1%, naturalny aromat malinowy

6 komentarzy: