22.01.2015

VIP - Very Important Pets, czyli Słynne zwierzęta

Z niekrytą przyjemnością czytam wszelkie książki poświęcone zwierzętom. Kocham je wszystkie. Małe, duże, bure, z ogonkiem lub bez. 

W mojej biblioteczne nie mogła zabraknąć książki "Słynne zwierzęta" autorstwa Priya Kapoor i Nandita Jaishanker, wydanej w roku 2006 przez Muza S.A. Na okładce - Elizabeth Taylor ze swoim shi tzu sugar w programie telewizyjnym Larry King show
 Autor zdjęcia: Naturalna dusza


Amerykański komik Harold Lloyd z Wielkim Danem na plaży ok. 1920 roku. Boże Narodzenie 1962 roku. 
Rodzina Kennedych i Radziwiłłów w Białym Domu wraz z ulubionymi zwierzętami Kennedych. Prezydent Bush i Pierwsza Dama Laura Bush wraz z Barney'em (na rękach) przed wejściem na pokład odrzutowca. Spor spaceruje pod nogami. 


Spot wdrapywał się chętnie do samolotów i helikopterów, ale za Barney'em trzeba było się uganiać i wnosić go na rękach, co często robił sam prezydent. Geri Halliwell (z grupy Spice Girls) wraz z ukochanym Harry Opray Winfrey z Solonon (czekoladowy) i Sophie (czarna)Aktorka Susan Ward ze szczeniakiem bokserem DixyW 2000 roku aktorka Ileana Douglas na przyjęciu firmy Fifi & Romeo Boutique sprzedającej w Los Angeles luksusowe artykuły dla psów. 


W 1967 roku Lady Bird Johnson, małżonka prezydenta Johnsona, poznaje słynną Lassie w Białym Domu. 


Judy Garland jako Dorothy w filmie Czarnoksiężnik z krainy Oz wraz z Toto w 1939 roku.Pomnik poświęcony poległym w walce psom na Hartsdale Pet Cemetery, najstarszym w Ameryce cmentarzu dla zwierząt.Lew Marjan z Kabulu zmarł w styczniu 2002 roku w wieku 25 lat. Został uznany nieprzypadkowo za symbol tragicznych losów Afganistanu. 

Zwierzę straciło wzrok, kiedy w 1990 roku do jego klatki wrzucono granat. Potem zostało skazane na zapomnienie i głód w czasie kilkuletnich rządów talibów.

Opiekun Marjana, Habib Kllah, umieszcza papierowe kwiaty na grobie ukochanego lwa. Loews Hotel - pierwszy hotel dla zwierząt w USA. Obecnie działa aż 19 hoteli sieci Loews w USA i w Kanadzie. 


Pies korzysta ze specjalnego programu SPA dla psów w ośrodku The Dog Resort & Spa na przedmieściach Bangkoku. Ośrodek fitness i odnowy biologicznej dla zwierząt w Nowym Jorku 


Choć książka prezentuje zwierzęta znanych osobistości, to tak naprawdę VIP'ami są właśnie zwierzęta. Ich historie są tak wciągające, że trudno się oderwać od książki. Książkę czyta się jednym tchem.

Nie brakuje również wzruszających opisów zwierząt sławnych nie za sprawą swojego pana czy pani, ale przez swoje doświadczenie życiowe oraz bohaterstwo.

"Słynne zwierzęta" jest lekturą obowiązkową dla miłośników zwierząt, ale też dla tych, co wątpią w wyjątkowość zwierząt, bo ta książka rozwieje ich wszystkie wątpliwości. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz