16.01.2015

Wieczorny odpoczynek przy świeczkach

Zimowy, wieczorny krajobraz w domowym zaciszu kojarzy mi się z gorącą herbatką i książką. Do kompletu pasowałaby pewnie świeczka, tląca się nieśmiało w kąciku i rozsyłająca po mieszkaniu piękny zapach. 


Moda na świeczki również i mnie zaintrygowała, a duże zainteresowanie świeczkami najbardziej zauważyłam w TK MAXX. Gdy otwierano TK MAXX w moim pobliżu w maju 2011 roku, świeczki dopiero się pojawiały. Dziś TK MAXX ma całą alejkę świeczkową i głównie to kobiety w niej stoją, przeglądając egzemplarze z różnych zakątków świata. 


Robiłam kilka podejść do świec i nadal od czasu do czasu z przyjemnością i z ciekawości zanurzam nos w świecach, ale do tej pory nie poczułam miłości do świec. 

Spacerując w alejce świecowej w TK MAXX do tej pory tylko kilka egzemplarzy na dłużej przykuło moją uwagę. Były to świece Urban Apothecary (model: Red Berry w cenie 50 zł), Copenhagen Candle Company (model: Vanilla with coconut w cenie 33 zł), Botanica Candle (model: Green leaves w cenie 24,99 zł), Heyland & Whittle (model: Olive & Fig w cenie 40 zł) i Wax Design z Hiszpanii (model: fig leaves w cenie 34,99 zł). 
'

Urban Apothecary, Red Berry

Świeczki Wax Design powstają w Barcelonie.
Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Botanica Candle choć to amerykańska marka, to swoje świece wyrabia ręcznie w Wietnamie. Marka Botanica Candle należy do DW Home


Botanica Candle Orange Blossom i Green Leaves. 
 Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Ciekawe modele świec na półce TK MAXX w cenie 29,99 zł.
Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Różana świeczka z Tajlandii w cenie 29,99 zł
 Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Świeczki od Fringe
 Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Autor zdjęcia: Naturalna dusza

Amerykańska świeca marki Aquiesse w cenie 54,99 zł (283 g) z serii Portfolio Collection.
Autor zdjęcia: Naturalna duszaOdwiedziłam nawet piękny sklep Zapach Domu ze słynnymi i bardzo popularnymi świecami Yankee Candle, by odkryć fenomen świec, lecz na próżno. Wciąż nie przekonałam się do świec i się poddaję. Widocznie miłość do świec nie jest mi pisana. W końcu nie wszyscy muszą lubić to samo. 

A czy wy kochacie świece, czy może wolicie jednak wydawać pieniądze na coś innego? A jeśli kochacie, to jakie macie ulubione marki? 


Sklep Zapach Domu mieszczący się na krakowskim Kazimierzu, ul. Miodowa 336 komentarzy:

 1. Mnie już szczerze mówiąc trochę wnerwia szum wokół zapachowych świeczek, bo chyba wszystkie blogerki i vlogerki w kółko o tym, o świecach, kominkach, woskach i ochy i achy, jakby to było nie wiadomo, jakie odkrycie. Nie mam głowy do takich rzeczy na co dzień. W sumie fajnie sobie odpalić coś takiego raz na jakiś czas dla relaksu, ale skąd te wszystkie zachwyty? A najlepsze jest to, że dopiero jak pojawiły się konkurencyjne marki, to wyszły po kolei wady YC, że wcale tak długo i intensywnie nie pachną, a wcześniej wielkie zachwalanie było, jakie to one cudowne. Nie wiem o co chodzi, ale jeśli ludzie chcą mieć ładny zapach w domu, wystarczy regularnie sprzątać i wietrzyć, bo tuszowanie smrodu świeczkami na dłuższą metę nie pomoże. Kolejną sprawą jest tzw drugie dno, a mianowicie, że tam jest chemia, która wdychamy, a nawet naturalne świece nie nadają się dla alergików i astmatyków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli świeczki mają służyć do odświeżania mieszkania, to brak mi słów. To tak jak niektórzy ludzie się nie myją, ale perfumy muszą być wylane na siebie, bez tego ani rusz z domu.

   Bardzo dobrze, że piszesz o tym drugim dnie palenia świec. Mnie też do zastanawia. W końcu mądrzy lekarze podkreślają, żeby ograniczać chemię w swoim środowisku, jak tylko się da. Wszystko w nadmiarze szkodzi. Jeśli to nie wyjdzie od razu, to może wyjść za kilka lat i wtedy się otworzą oczy, lecz będzie za późno.

   Mnie stale towarzyszy myśl, że puszczam pieniądze z dymem. Wolę inwestować w lepsze sprawy, z których mam większą korzyść po prostu.

   Usuń
  2. O i jeszcze kwestia ceny, zapłacić 60 czy nawet 100 zł za świeczkę, trochę nie pojmuję, ale każdy inaczej na to patrzy i sam decyduje, na co wydaje, jego sprawa.

   Usuń
  3. Zawsze jak mam wybrać świecę czy inną rzecz, to wybiorę drugą opcję. Ale tak jak mówisz, każdy wydaje na to co chce i lubi. W końcu i firmy od świec chcą zarobić.

   Usuń
 2. Uwielbiam Yankee,Kringle Candle,Partylite.
  Książka i świeca-to jest to!

  OdpowiedzUsuń